Nevrtejte se v tom a pozvěte domů raději odborníka


Technický rozvoj přináší v současné době mnoho možností seberealizace a poměrně výrazně to zasáhlo i domácí kutily. Tito lidé obvykle nepostojí a stále musí něco tvořit. V zásadě je jedno, co, hlavně že mohou být někde užiteční a zhotovovat to, co je baví. A tak je dnes docela běžné sledovat kutily, co alespoň občas nakupují v hobby marketech řezivo či dokonce elektroinstalační materiál, aby konečně postavili ten dřevník, jehož výstavbu si nedávno předsevzali.

elektrické pojistky

Výstavba zahradních přístřešků, jako jsou altány, pergoly, garážová stíní, dřevníky či kůlny, může být skvělou výzvou pro šikovného a fyzicky zdatného kutila, který skutečně dokáže sestavit dřevěnou konstrukci na betonové či kamenné podezdívce, ovšem jakmile přijde na řadu elektroinstalace, začíná jít, jak se říká, do tuhého. Kutil by si mohl pouze rozkreslit plán, kde by chtěl umístit zásuvky a svítidla, poté připevnit instalační plastové lišty, ale to ostatní by měl již přenechat elektrikáři z Prahy 4 Chodov.

elektrický proud

Příliš tenké vodiče – certifikovaný elektrikář dobře ví, jaké průřezy vodičů bude zapotřebí vkládat do lišt a zapojit s nimi zásuvkové a světelné okruhy. Amatér naopak může udělat chybu a u příliš tenkých průřezů pak snadno dojde k přetížení daného okruhu, k přehřívání kabelů, a k možnému zkratu a následnému požáru.

Elektroinstalační práce – každá další, byť i drobný nedostatek v samotné instalaci elektrických zařízení vás může stát život nebo majetek. Profesionál obvykle neprovádí školácké chyby, dobře ví, jak nainstalovat rozvodné krabice, kam umístit zásuvky, jak správně provést zapojení vodičů ve svorkách, jaké IP kryty svítidel využít ve venkovním prostředí, a samozřejmě jak venkovní stavbu připojit k hlavnímu silnoproudému rozvaděči.

Elektrikář také za svou práci ručí, a je za ni také plně zodpovědný včetně případných nedostatků či připomínek v připomínkovém řízení.