Bazénové vysavače.


I bazény se musí čistit a to hlavně na začátku koupací sezóny, kdy ho musíte uvést do provozu a na konci sezóny, kdy je dobré ho nechat pořádně vyčistit, aby byl před zazimováním v nejlepší kondici. Přece jenom se nějakou dobu nebude používat, a čím lépe bazén na spánek připravíte, tím lépe na tom bude na jaře a začátkem letní sezóny, kdy ho budete probouzet k životu. Ano, někdy je dobré udělat i kvalitní údržbu během koupací sezóny a zajistit si tak delší dobu koupání a hlavně křišťálově čistou vodu. Je to senzace si skočit nebo zaplavat na vlastní zahradě v krásně čisté vodě, aniž byste na dně měli sliz nebo nějaké usazeniny a ano takové usazeniny se dělají. Je to způsobeno koupáním a stojící vodou. I když máte kvalitní čerpadlo, které jede v jednom kuse, nikdy vám nezaručí úplnou údržbu bazénu. Proto je dobré sem tam bazén projet i vysavačem.

bazénový vysavač

Je několik druhů bazénových vysavačů https://www.chlorito.cz/bazenovy-vysavac, od těch jednodušších, které mají nejmenší pořizovací cenu, po ty robotické, které udělají většinu, nebo celou práci za vás. Ovšem musíte počítat s rozlišnými cenami. Když si zvolíte jen obyčejný vysavač, u kterého budete muset být přítomny a bazén s vysavačem vyčistit, bude vás stát rozhodně méně. Ovšem, zase se u toho nadřete. Když si pořídíte kvalitní robotický vysavač do bazénu, můžete ho jen do bazénu dát a zapnout a on vám vyčistí dno bazénu, stěny bazénu a dokonce i hladinu bazénu, což je velkou výhodou.

bazénový vysavač

Mají kvalitní kartáče, které dostanou i sliz ze stěn bazénu krásně pryč a pak ho na dně bazénu vysají nebo ho rozvíří tak, že ho přefiltruje bazénová filtrace. Je to skvělí pomocník, který dělá práci za vás. Na vás, pak už jen bude ho vyčistit, což je maličkost. Je to styl robotu podobného jako domácí robotický vysavač, který můžete ovládat pomocí chytrého telefonu a on vám vysaje a popřípadě i vytře celé vaše obydlí, zatím co nejste doma. Stačí mu jen pozvedat věci ze zemně, se kterými by si nevěděl rady nebo mu dát jasné hranice, což samozřejmě jde.