Užijte si prodloužené léto v bazénu


Také máte rádi léto a vadí vám, pokud brzy skončí? Když se přihlásí podzimní plískanice již v září a babí léto je v nedohlednu? Jestliže máte na zahradě bazén a vytápíte v něm vodu tepelným čerpadlem plus solární energií, pak máte vyhráno. Můžete si užít léto nebo spíše příchod podzimu i pod hladinou.

Bazén musí být zateplený – zateplování bazénu není v zásadě taková věda, jak se zdá. Se zateplením XPS polystyrénem + roxorovými dráty https://www.bazenygluc.cz/zatepleni-xps-polystyrenem-roxorove-draty-7-3×3-3.html si poradí specializovaná firma, která se postará o to, aby z bazénu neunikalo teplo směrem k zemině, a aby se v něm udržela voda teplá i s nižšími náklady na její ohřev.

děti v bazénu

Sledujte ranní mlhy z bazénu – podzimní mlhy mají své kouzlo, pokud je pozorujete z vyhřáté vody v nádrži. Budete je vnímat v úplně odlišném světle, než kdybyste byli oblečeni v pyžamu, vyšli na terasu, studily by vás bosé nohy od kamenné dlažby a jen byste si pomysleli, že už je léto zas fuč. Podzimní mlha nakonec může přispět i k lepší náladě a vůbec se nemusí postarat o typické podzimní a zimní depresivní nálady.

balónky na hladině bazénu

Pozvěte do bazénu přátele – škaredé počasí nemusí být překážkou ani tehdy, chcete-li s přáteli něco slavit. Namísto uzavřených prostor v domě jim nabídněte bazén. Všichni do plavek a šup do vody, nachystáte tam vhodné občerstvení, každému sklenici džusu nebo minerálky, žádný alkohol, a může se hodit i donáška pizzy.

Nabídněte hraní v bazénu dětem – jestliže máte děti a ty si vodí domů své kamarády, nabídněte jim lepší zábavu, než je mobilní telefon, notebook, sociální sítě a televize. Víte, kolik času zbytečně děti stráví u televize, navíc je to pasivní zábava a děti by měly být mnohem více aktivní, než dospělí, ve své vlastní tvorbě. Kromě pastelek a modelovací hmoty nebo stavebnic si mohou hrát ve vodě s různými hračkami, bude to kreativní a pohybově ideální k procvičení svalstva a zlepšení uvolňování hormonů štěstí – endorfinů.