3 tipy k vytvoření dokonalého to-do listu

Pokud nejste zrovna zběhlí v moderních výrazech a angličtina vám ještě k tomu nic neříká, bylo by dobré si nejprve ujasnit, co to vlastně takový to-do list je. Jedná se o seznam úkolů, který si napíšete na určitě časové období, pracujete na jejich plnění a po úspěšném dokončení si úkol můžete odškrtnout, mít ze sebe dobrý pocit a samozřejmě se také vrhnout na úkol další. Zdá se vám to taky tak strašně jednoduché? V samotné podstatě to totiž skutečně je velmi rychlé a jednoduché samozřejmě taky, jenže ty správné dokonalé to-do listy není možné vytvořit jen tak. A právě k tomu se vám možná budou hodit tipy z našeho článku.

Dívka s notebookem

Vyberte svému seznamu vhodné prostředí

Dáváte přednost zápisu do telefonu anebo nedáte dopustit na osvědčený a mnoha lidmi stále milovaný papír? Ať už se rozhodnete pro jakékoliv z těchto míst, obě mají jistou nevýhodu. Papír můžete jednoduše někde zapomenout a o seznam úkolů tak přijít, naopak telefon s sebou nosíme většinou úplně všude a ikonky jeho dalších aplikací můžou svádět k tomu, že na úkoly z to-do listu si ani nevzpomenete.

Hodiny na zdi

Zapište úkoly efektivně

Napsat na seznam všechny úkoly je vlastně strašně jednoduché a také složité zároveň. Pokud totiž to-do list naplníte málo, budete mít za den mnoho volna, nebo si rovnou řeknete, že takový počet úkolů se dá splnit i v následujícím dni. Jestliže jej však naplníte zase hodně, uvedete se zbytečně pod tlak a nebudete stíhat, i přesto, že se budete snažit na plnění úkolů pracovat. Je tedy nejen vhodné zvolit dostatečný, avšak ne přemrštěný počet úkolů, ale i alespoň přibližně naplánovat dobu, kdy je budete plnit, firmy za tímto účelem používají rezervační systém. Budete tak mít určitý přehled o svém dnu, a to se může hodit.

Mějte přehled

Změnil se vám zničehonic termín u některého z úkolů nebo místo plánované schůzky? Nebo se vám podařilo nějaký úkol splnit? Právě tyto informace do to-do listů rozhodně zaznamenejte také, a to nejlépe ještě v době, kdy je sami máte v paměti. Právě tak budou vaše to-do listy stále aktuální a skvělé.