Virtuální a přitom reálné


Zahráli jste si někdy nějakou počítačovou hru? Asi můžeme s klidem odpovědět, že pokud je vám pod padesát, tak jednoznačně ano. Možná to byl jen obyčejný had na vašem prvním mobilu, ale mnohem pravděpodobněji jste si vyzkoušeli nějakou tu střílečku přímo v PC a pokud jste mladší ročník, tak máte možná za sebou i nejednu hru přímo ve virtuální realitě.

Ano, virtuální realita je čím dál oblíbenější a rozhodně nejde jen o počítačové hry a o zábavu. Nejedno muzeum nebo výstava nabízí virtuální prohlídku. Trochu tomu možná napomohla doba covidová, kdy musely být tyto aktivity zavřené a tak se stalo alespoň drobným přivýdělkem, nabídnout návštěvníkům, aby si zakoupili virtuální vstupenku a prošli se jejich muzeem, prohlídli si jejich sbírky a přitom využívali pohodlí domova. Oboustranně výhodné.

virtuální realita

Ale virtuální realita nemá hranice, s virtuální realitou se dají dělat různé užitečné věci. Potřebujete prodat svou nemovitost a nemáte čas na to, abyste prováděli bytem jednoho zájemce po druhém? Nebo prodáváte nemovitost v České republice, ale vy budete mimo republiku a nechcete nechávat klíče svému realitnímu makléři? Máte ideální příležitost vyzkoušet virtuální prohlídku scan360 a nechat potencionální zájemce o koupi, aby se procházeli vaším bytem a prohlídli si důkladně vše, co je na vaší nemovitosti zajímá, bez toho, abyste u prohlídky museli být přítomni.

virtuální realita

Můžete si být jistí, že při takovéto prohlídce se vám v nemovitosti nic neztratí, nic se nezničí a potencionální kupec bude mít dostatek času si vše prohlídnout a řádně si koupi promyslet. Nemusí mít strach, že něco přehlídnout, jako by se mohlo stát při běžné prohlídce, kdy není moc času na důkladný průzkum. Virtuální realita se brzy stane běžnou součástí našich životů, hlavně našich dětí, které se touto formou již začínají vzdělávat ve škole. Není to jen prostředek pro hru a zábavu.