Skleník do vaší zahrady


Určitě se skleníkem bude vaše úroda daleko větší, a hlavně bude vždy dostatečně chráněná. Venkovní záhonky nedokáží ovlivnit úrodu, když přijde nějaká smršť jako kroupy, silný a prudký déšť nebo dokonce pořádný vítr. To poté zůstanou jen oči pro pláč a z úrody toho moc neochutnáte. A skleník je právě to, co by nemělo u vás na zahradě chybět. Existují různé velikosti, a tak určitě nejdříve si vyberte vhodné místo, čímž je samozřejmě nejlepší jižní strana. Poté se pusťte do měření a podle toho vás bude čekat ještě další rozvaha. Bude to skleník, který bude skutečně ze skla, nebo raději dáte na modernější produkt a vyberete si z nabídky polykarbonátových skleníků? Co bude lepší? Nedá se jednoznačně říci, který skleník je ten nejlepší, ale spíše od koho si jej koupíte a rozhodně by vaším směrníkem neměla být cena. To, co je možná levné, nemá tak dlouhou trvanlivost, a to v tomto případě je přece jenom stěžejní záležitostí.

skleník

Dobrá volba

V dnešní době si v pohodě můžete vybrat, zdali budete mít skleník ze skla nebo bude pro vás výhodnější polykarbonát na skleník, který jak se zdá neuvěřitelně stoupá v oblibě. Ono ani není divu, protože mezi jeho největší vlastnosti patří tepelně izolační jistota. Velmi rychle se nahřívá a také drží teplotu, což samozřejmě dělá velmi dobře sazeničkám i větším rostlinám. Když je teplota ještě stabilní, tak je to ideální. V zimě se o něj rozhodně nemusíte obávat, jelikož je mrazuvzdorný.

Pokud ovšem dáte přednost sklu, poté rozhodně zklamaní nebudete. Má totiž svoje kouzlo a tradici a nechybí mu ani efektivnost. Je pravdou, že skleník ze skla od českého výrobce má mnoho další praktických výhod, které rozhodně oceníte. Navíc když si objednáte jakoukoliv jeho verzi, tak získáte vše kompletní potřebné vybavení včetně kotvícího materiálu a těsnící gumy. Sklo Helios o síle 4 mm vás nezklame skvělou propustností světla a rozhodně ho nemusíte při instalaci tmelit, bude totiž skvěle pasovat do připravené bytelné konstrukce a bude se i perfektně ovládat při větrání či při manipulaci dveřmi. Podívat se můžete na jeho různé délky i tvary.

ekogarden

Instalace je jednoduchá

Pokud se ale necítíte z nějakého důvodu na samotnou stavbu skleníku, tak to nemusí být překážkou v jeho koupi. Neváhejte a domluvte se rovnou na profesionální instalaci. Po domluvě si připravíte terén pod skleníkem a pak se o vše postará firma, která skleníky rovněž vyrábí. Na místě vám skleník složí, ukotví přímo do podloží nebo na připravený základ pod skleníkem a vy se můžete jen dívat, jak jim jde práce od ruky. Navíc samozřejmě máte jistotu, že je vše správně provedeno.