Buďme vděčni za zubaře


Neznám nikoho, kdo by chodil k zubaři rád nebo dokonce plný nadšení. K tomuto se chodí naopak spíše s výrazem děsu ve tváři, a to nejednou pořádně nateklé a bolavé, a to ve chvíli, kdy už selhala všechna řešení, jimiž si my lidé bláhově snažíme řešit problémy, které dokáže vyřešit právě jenom dentista. Zubaři se vyhýbáme v předtuše toho, že nás u něj čeká bolest nebo aspoň nepříjemné pocity, i když se dobře ví, že právě tímto vyhýbáním se dotyčnému doktorovi sami sobě takové nepříjemné stavy či bolest způsobujeme.

zubařský zákrok

Zubařům bychom se rozhodně vyhýbat neměli, a když už máme to štěstí, že nějakého v dnešní době seženeme, měli bychom jejich služby pravidelně a zodpovědně využívat. A to nejen proto, že na rozdíl od nějakých banálních neduhů zkažené zuby amatérsky nevyléčíme a je to jedině horší a horší. Protože dnešní zubní péče není vlastně ani zdaleka tak hroznou, jakou tato bývala v minulosti.

Když se dnes podíváme na vymoženosti, které lze v zubních ordinacích nalézt, je to nesrovnatelné s tím, čím se prováděla podobná ošetření v minulosti, a to i té ještě poměrně nedávné. A ani to umrtvení už není, jak praví vtip, dřevěné nebo železné, to podle toho, jakou paličkou nás umrtví. Dnes už umí zubaři skutečně i to, co lze považovat za pomalu nemožné, a mohou nám zajistit, abychom se na svět usmívali zářivým úsměvem, a ne ústy s prořídlým zkaženým chrupem.

žena v křesle

Jaké jenom možnosti nám tu dává dejme tomu endodoncie Praha! To je něco docela jiného, než když dříve zubař vyvrtal pacientovi kaz a díru po něm ucpal amalgámem. Dnes už se najde i ten sebemenší nedostatek a díky zázrakům moderní lékařské vědy se i tento odstraní. Abychom my lidé byli na světě šťastnější. Což mohou být jenom ti, kdo mají kromě jiného i zdravé zuby. Protože jestli někoho zlobí neudržovaný chrup, není tento na světě rád, i když k tomu má celou řadu jiných důvodů.